Nowy Targ: 700 uczestników IX Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II

Ponad 700 zawodników wzięło udział w IX Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który odbył się dziś na lotnisku w Nowym Targu. Zawodom patronował kard. Stanisław Dziwisz

Zawodnicy startowali na dystansie 5, 15 i 20 km. - Liczba zawodników świadczy o tym, że bieg już na dobre wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych, w którym oprócz sportowców biorą także udział amatorzy. Ale nam nie chodzi o rywalizację, ale przede wszystkim o dobrą, rodzinną atmosferę i upamiętnienie postaci Jana Pawła II, także miłośnika narciarskiego szaleństwa - mówi Jadwiga Guzik, dyrektor biegu. Dodała, że ze względu na małą ilość śniegu najdłuższy dystans miał wynosić 30 km, ale został skrócony do 20 km.

Przed startem zawodnicy wzięli udział we wspólnej modlitwie prowadzonej przez jednego z księży pracujących w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w granicach której leży nowotarskie lotnisko. Zapalano także znicze i złożono bukiet kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II, który w czerwcu 1979 r. spotkał się z milionową rzeszą wiernych na nowotarskim lotnisku, podczas swojej pierwszej wizyty apostolskiej w ojczyźnie.

Najszybciej dystans 20 km wśród pań pokonała Justyna Pradziad z Murzasichla koło Zakopanego. - Trasa choć prowadząca po równym terenie, to była bardzo wymagająca. Ale jednocześnie było to dla mnie dobry sprawdzian umiejętności, rzecz jasna także dobra zabawa. Na pewno za rok też pobiegnę, każdemu polecam! - mówiła Justyna Pradziad.

Wśród zawodników był także 67-letni Franciszek Krupa z Szaflar koło Nowego Targu. - Proszę sobie wyobrazić, że nie opuściłem jak do tej pory żadnych zawodów. Biegnę dla zdrowia, a nawet dziewczyny się za mną oglądają. To naprawdę fajne! - żartował góral z Szaflar tuż po dobiegnięciu na metę. W zawodach wzięła udział także jego żona i syn. Wielu uczestników na bieg dojechało również ze Słowacji.

W pierwszych edycjach zawodów wzięła udział Justyna Kowalczyk. Na starcie stawali też kapłani, m.in. nieżyjący już ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama