Zmarł ks. prałat Kazimierz Gers

Proboszcz parafii św. Małgorzaty w Łomiankach przeżył w kapłaństwie 39 lat.

Pogrzeb dziekana dekanatu kampinoskiego odbędzie się w dn. 10-11 lutego a piątkowej Mszy w Łomiankach będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Zmarły 6 lutego ks. Kazimierz Gers pochodził z parafii Pniewnik, obecnie w diecezji warszawsko-praskiej. Na kapłana został wyświęcony 5 czerwca 1977 przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Posługiwał jako wikariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku oraz w warszawskich parafiach: św. Tadeusza na Sadybie, parafii św. Barbary, św. Aleksandra, św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Jako proboszcz kierował przez 12 lat parafią bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie (2001-2013)  a od 2013 r. parafią św. Małgorzaty w Łomiankach. Był dziekanem dekanatu kampinoskiego oraz wieloletnim spowiednikiem alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Program uroczystości pogrzebowych:

Czwartek 9 lutego:
17.30 Nieszpory z oficjum za zmarłych, w kościele dolnym św. Małgorzaty DM w Łomiankach

Piątek 10 lutego:
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, kościół górny

16.00 Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Po Mszy świętej możliwość modlitwy osobistej przy trumnie do godziny 20.00.

Sobota 11 lutego:
8.00 Msza św. w intencji śp. Ks. Proboszcza i przewiezienie ciała do parafii rodzinnej w Pniewniku (diecezja warszawsko-praska).

12.00 Msza święta pogrzebowa w parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewniku i obrzędy pogrzebowe na cmentarzu parafialnym.

« 1 »

reklama

reklama

reklama