Konferencja przed Narodowym Kongresem Trzeźwości

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oraz Zespół ds. Apostolstwa Trzeźwości zapraszają na konferencję prasową zapowiadającą Narodowy Kongres Trzeźwości

Konferencja odbędzie się we wtorek 14 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (Skwer Kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa).

Kongres zaplanowano na czerwiec (część modlitewna) i wrzesień br. (część studyjna). Przygotowaniem do tego wydarzenia będą m.in. obchody jubileuszowego 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpocznie się 26 lutego br.


W konferencji prasowej przed Narodowym Kongresem Trzeźwości wezmą udział:


Bp Tadeusz Bronakowski
Wprowadzenie

Prof. Krzysztof Wojcieszek
Narodowy Program Trzeźwości

Ks. dr Marek Dziewiecki
Odpowiedzialność rodziny i Kościoła za trzeźwość Narodu

Dyr Krzysztof Brzózka
Odpowiedzialność państwa i samorządu za trzeźwość

P. Małgorzata Zwiercan i p. Krystyna Wróblewska
Inicjatywy w Sejmie w Roku Narodowego Kongresu Trzeźwości

Ks. Marek Sędek, p. Maciej Zdziarski
Rola ruchów i inicjatyw oddolnych w krzewieniu trzeźwości

***

Przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, bp Tadeusz Bronakowski  zwraca uwagę na fakt, że według statystyk Polak wypija w ciągu roku ponad 10 litrów czystego alkoholu. 1 milion osób jest uzależnionych od napojów wysokoprocentowych.

    – Te statystyki nie oddają jednak bólu, cierpienia tych osób, które towarzyszą nadużywającym alkoholu. Dlatego hasło kongresu ("„Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”) jest tak bardzo wymowne – że każdy z nas jest odpowiedzialny za trzeźwość narodu. Jest odpowiedzialność rodziny, Kościoła, samorządu i państwa. Wiemy dobrze, że przy życzliwości i zrozumieniu tego tematu, można w sposób natychmiastowy, bezkosztowy ograniczyć spożycie alkoholu w naszej ojczyźnie poprzez likwidację reklamy, poprzez fizyczne i ekonomiczne zmniejszenie alkoholu.

Bp Bronakowski podkreśla, iż jeśli Narodowy Kongres Trzeźwości ma wydać błogosławione owoce w postaci otrzeźwienia Polaków, potrzebna jest nieustanna modlitwa w tej intencji, gorliwe zaangażowanie się w przygotowanie i przeprowadzenie  Kongresu,  zjednoczenie  wszystkich  grup,  ruchów  i  stowarzyszeń  trzeźwościowych. 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao