Katowice: komunikat arcybiskupa w przededniu 30. rocznicy śmierci ks. Blachnickiego

Do żarliwej modlitwy o szybką beatyfikacje sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego wzywa w komunikacie do wiernych archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc.

W poniedziałek 27 lutego przypada 30.rocznica śmierci założyciela Ruchu Światło-Życie.

- Wzywam Was, Braci i Siostry, do żarliwej modlitwy o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego. Prośmy Boga o cuda i łaski za przyczyną Sługi Bożego, zarówno w modlitwie osobistej, jak i podczas Eucharystii oraz w czasie nabożeństw parafialnych, szczególnie we wspólnotach tworzących Ruch Światło-Życie – apeluje metropolita katowicki.

W komunikacie abp Skworc zachęca także do udział w sympozjum poświęcony osobie ks. Franciszka Blachnickiego, zatytułowanym „Polska teologia wyzwolenia wobec wyzwań współczesności”. Odbędzie się ono w poniedziałek na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, po nim zostanie odprawiona Eucharystia o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

- Zgromadzeni w duchu wdzięczności wobec Boga za obdarowanie nas osobą i życiem Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, wspaniałego świadka Ewangelii, będziemy wspólnie prosić, abyśmy w oczekiwanej beatyfikacji mogli na nowo odkryć Jego niezwykły charyzmat, aby tak jak On iść i głosić Ewangelię! – pisze metropolita górnośląski.

Ks. Franciszek Blachnicki był założycielem Ruchu Światło-Życie. Zmarł w 1987 r. w Carlsbergu w Niemczech. W 2000 roku doczesne szczątki ks. Blachnickiego zostały przeniesione do Krościenka nad Dunajcem i złożone w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza. Jego proces beatyfikacyjny toczy się od 1995 roku. W 2014 roku Komisja Teologów w Rzymie uznała jednomyślnie heroiczność cnót sługi Bożego, a w październiku 2015 r. dekret o heroiczności cnót podpisał papież Franciszek.

ks.sk / Katowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama