Tarnów: cukrowe baranki w Wielkanocnym Dziele Caritas

Blisko 50 tys. baranków z cukru trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także 33 tys. świec paschalnych.

Nabywając przygotowane przez Caritas wielkanocne baranki i świece możemy pomóc ludziom chorym. Ofiara składana przy tej okazji wynosi co najmniej 5 zł. Połowa pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część zasili fundusz, z którego Caritas pomaga chorym. 

„Z tych funduszy często dofinansowujemy drogie operacje. Każdego roku mamy prośby o wsparcie operacji serca u dzieci. Ta pomoc wynosi nawet do 10 tys. zł. Pomagamy także starszym, którzy zmagają się z różnymi chorobami” - mówi ks. Podstołowicz.

O tym, że warto pomagać, Caritas chce także uczyć najmłodszych. W ramach Jałmużny Wielkopostnej przygotowano 34 tys. papierowych skarbonek. „Dotarły one już do uczniów. Dzieci razem z rodzicami mogą wrzucać do skarbonek drobne datki, by na koniec Wielkiego Postu przynieść je do kościoła parafialnego. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i ubogich” - dodaje dyrektor tarnowskiej Caritas.

Pieniądze ze skarbonek w całości pozostaną w parafiach.

eb / Tarnów

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao