Jezus zamienia kamienie w egzemplarze Pisma Świętego

Autorzy komiksu w gazetce parafialnej wpadli na pomysł, by w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Jezus zamienił kamienie w egzemplarze Pisma Świętego.

Już od roku komiksy nawiązujące do niedzielnej Ewangelii, autorstwa Małgorzaty Kuderskiej i Kuby Jarnota, młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo i ewangelizację w parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze, ukazują się w tygodniku „Mater Dolorosa”. Gazetka, w kolorze i na papierze dobrej jakości, ukazuje się w nakładzie 500 egz., w święta nawet 1000. W zależności od tematyki i materiału, obejmuje od 4 do 8 stron formatu A4.

W tygodniku nie ma żadnych przedruków, nawet z najważniejszych ogólnopolskich religijnych wydarzeń; wszystkie informacje są lokalne, autorstwa parafian. Przynajmniej jedna strona zawiera zdjęcia dotyczące parafialnych wydarzeń i uroczystości, a także prowadzonych remontów i planowanych inwestycji. Są ilustrowane ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne na cały tydzień oraz niedzielne krótkie kazanie proboszcza – ks. Eugeniusza Burzyka.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama