Caritas Polska w Aleppo [GALERIA]

Oni nas bardzo prosili, żebyśmy o nich nie zapominali - powiedział nie kryjąc wzruszenia dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

W niedzielę, 5 marca, delegacja Caritas Polska wróciła z syryjskiego Aleppo. Celem podróży przedstawicieli Caritas Polska do Aleppo była wizytacja polskiego programu pomocy Caritas - Rodzina Rodzinie oraz wyznaczenie nowych kierunków działania dla Caritas w Syrii.

Program pomocy Rodzina Rodzinie polega na wspieraniu rodzin syryjskich, głównie w Aleppo przez polskie rodziny, parafie i organizacje. Program działa od 4 października 2016 r. wartość pomocy zadeklarowanej przez 6059 darczyńców wynosi 9 447 525 zł, do tej pory przekazano 1 534 856 zł. Program Rodzina Rodzinie od początku stał się pomostem łączącym Polaków i wyczerpanych konfliktem wojennym Syryjczyków. W ciągu 5 miesięcy półroczną opieką zostało objętych 2041 rodzin syryjskich przede wszystkim w Aleppo, kilkadziesiąt rodzin uchodźców syryjskich w Libanie oraz zubożałych w wyniku kryzysu Libańczyków. Obok pojedynczych osób, grup przyjaciół i całych rodzin w pomoc zaangażowanych jest 11 polskich biskupów, 516 parafii, 47 zgromadzeń zakonnych, 470 księży.

"Oni nas bardzo prosili, żebyśmy o nich nie zapominali" – powiedział nie kryjąc wzruszenia dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

Program pomocy Caritas na stronie: rodzinarodzinie.caritas.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama