Legnica: Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Biskupa Tadeusza Rybaka

Główne uroczystości pogrzebowe zmarłego dzisiaj pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka odbędą się w sobotę 11 marca.

Biskup Tadeusz Rybak przez 13 lat stał na czele diecezji, którą powołał papież Jan Paweł II 25 marca 1992 r.  Na emeryturę przeszedł dnia 30 kwietnia 2005 r. Zamieszkał w domu Caritas, gdzie otoczony był troskliwą opieką.

Od kilku lat bp Rybak zmagał się z chorobą. Zmarł w swoim domu 7 marca 2017 roku.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca o godz. 11. Biskup Tadeusz Rybak spocznie w krypcie w Katedrze legnickiej.  

Oto informacje jakie przekazał bp Marek Mendyk, Wikariusz Generalny Diecezji Legnickiej:

Z wiarą i nadzieją życia wiecznego informujemy, że 7 marca 2017 roku we wczesnych godzinach porannych w 88. roku życia, w 64. roku święceń prezbiteratu, w 40. roku biskupstwa, odszedł do Domu Ojca Pierwszy Biskup Legnicki Tadeusz Rybak.

Śp. Księdza Biskupa Tadeusza polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy o modlitwę w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Planowany porządek uroczystości pogrzebowych:

 - 10 marca (piątek) od godz. 18:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy (kościół oo. Franciszkanów) wystawienie trumny z ciałem. O godz. 18:30 Msza święta w intencji śp. Biskupa Tadeusza pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po Mszy świętej modlitewne czuwanie przy zmarłym do godz. 21:00.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 11 marca:

  - godz. 11:00 rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela (kościół oo. Franciszkanów ul. Ojców Michała i Zbigniewa 1 ), kondukt żałobny do legnickiej katedry,

  - po dojściu do katedry Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego,

 - po zakończonej Mszy świętej obrzędy ostatniego pożegnania pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego; trumna z ciałem Biskupa Tadeusza zostanie złożona w krypcie katedralnej.

Na znak żałoby, bp Zbigniew Kiernikowski zarządził, aby zabiły dzwony w kościołach całej diecezji dzisiaj o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 11:00.

Źródła: 

bp Marek Mendyk Wikariusz Generalny Diecezji Legnickiej

ks. Waldemar Wesołowski

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao