PZU będzie współpracował z Fundacją Opoka

PZU SA i PZU Życie SA podpisały 7 marca porozumienie z Fundacją Opoka. Strony deklarują m.in. wolę partnerstwa w popularyzowaniu komunikacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w środowiskach kościelnych.

Jednym z elementów współpracy pomiędzy PZU, a Fundacją Opoka ma być rozwój portalu opoka.org.pl.

– Nasza współpraca z Fundacją Opoka, powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski, ma charakter wielowymiarowy i dotyczy partnerstwa i współpracy w różnych obszarach. W dobie rozwoju mediów elektronicznych i natłoku docierających do nas każdego dnia informacji, wsparcie dla podmiotów oferujących wysokiej jakości treści ma szczególny sens – mówi Michał Krupiński, prezes PZU. – Chcemy w PZU wspierać projekty ważne społecznie, pomagać w dostępie do wiedzy i aktualnych, sprawdzonych informacji. Działania realizowane przez Fundację Opoka są doskonałym przykładem na to, jak zdobywać uwagę odbiorcy jakością proponowanych treści. Cieszę się, że będziemy mieli w tym swój udział – dodał Paweł Surówka, prezes PZU Życie SA.

Fundacja Opoka została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski 5 czerwca 1998 r. Jej zadaniem jest służenie Kościołowi katolickiemu w Polsce w zakresie tworzenia systemu elektronicznej wymiany informacji oraz serwisu internetowego www.opoka.org.pl.

Prowadzony od 1999 roku portal Opoka prezentuje szerokie spektrum nauczania Kościoła, publikowane są w nim dokumenty papieskie i nauczanie polskich biskupów, znajdują się tu bieżące i archiwalne wydania serwisów Radia Watykańskiego, przedruki artykułów z prasy katolickiej i fragmenty książek katolickich.

Portal Opoka był wielokrotnie nagradzany: w 2008 Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich wyróżnił go nagrodą Małego Feniksa 2008 za promowanie w mediach książki katolickiej. We wrześniu 2009 Opoka otrzymała nagrodę specjalną tygodnika Computerworld w konkursie Lider Informatyki. Natomiast w czerwcu 2010 otrzymała I nagrodę w kategorii stron internetowych na jubileuszowym 25. Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.

Jest to kolejne wspólne działanie PZU i środowiska kościelnego w przestrzeni internetowej. Bazując na pozytywnych doświadczeniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, PZU od ubiegłego roku realizuje wraz z Biurem Prasowym KEP program „Kierunek Młodzi”, który ma na celu promowanie tradycyjnych wartości w nowoczesny sposób.

PZU/Opoka

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama