Kałków-Godów: Misteria Męki Pańskiej na deskach Teatru Dramatycznego

Ogromne zainteresowanie Misteriami Męki Pańskiej, które są grane przez okres Wielkiego Postu w każdą sobotę w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie.

Misterium to sztuka, która wpisała się w historię nie tylko Kałkowa, ale całej świętokrzyskiej ziemi. Spektakl przygotowują aktorzy Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali. W tym roku wszystkie przedstawienia o godzinie 15.30 zostały już zarezerwowane.

Co roku do sanktuarium przybywa wiele nowych grup pielgrzymkowych i osób indywidualnych z całej Polski. Misteria Męki Pańskiej są organizowane w Wielkim Poście od ponad 40 lat i przygotowywane przez zespół aktorski, który działa przy sanktuarium.

- Serdecznie zapraszamy na teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa - mówi ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski - Pani Ziemi Świętokrzyskiej.

Dodaje, że radość jest tym większa, że aktorzy należą do wspólnoty parafialnej w Kałkowie-Godowie, gdzie "od wielu już lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła". - Dzielimy się radością, że wystawiane przez wiele lat Misterium Męki Pańskiej jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - podkreślił ks. Stanios.

Misterium będzie wystawiane od drugiej soboty Wielkiego Postu, 11 marca do soboty, 8 kwietnia przed Niedzielą Palmową o godz. 15.30. i dodatkowo o godz. 18.00.

Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie uczestnictwa w informacji sanktuarium pod numerem telefonu (0-41) 272 18 88. Osoby pragnące zatrzymać się w sanktuarium na noc, również są proszone o rezerwację telefoniczną pod numerem telefonu 660 158 239.

Tradycja amatorskiego teatru sięga początku lat 70. ub. wieku. Obecnie zespół liczy kilkadziesiąt osób. Akcja misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym, aż po scenę śmierci Zbawiciela na Golgocie. Autorem scenariusza i reżyserem Misterium Męki Pańskiej jest pierwszy kustosz sanktuarium ks. Czesław Wala, obecnie przebywający na emeryturze.

W Wielki Piątek aktorzy sanktuaryjnego Teatru Dramatycznego wystawią plenerową Drogę Krzyżową. W nabożeństwie udział weźmie bp Piotr Turzyński.

rm / Radom

« 1 »

reklama

reklama

reklama