Życzenia biskupów dla Ojca Świętego Franciszka

Wyrazy wdzięczności za dotychczasowe lata pontyfikatu przesłali na ręce Ojca Świętego Franciszka biskupi zgromadzeni na 375. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które obraduje w Warszawie.

Prosimy Boga Wszechmogącego o potrzebne łaski dla owocnego wypełniania posługi Piotra naszych czasów oraz o opiekę Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła – napisali biskupi w imieniu swoim oraz wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce.

Biskupi polscy wraz z gośćmi z zagranicy zakończą dzisiejszy dzień obrad Mszą św. o godz. 16.30 w Bazylice Świętego Krzyża w intencji Ojca Świętego Franciszka. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

Publikujemy treść listu biskupów do Ojca Świętego:

Warszawa, dnia 13 marca 2017 roku

Umiłowany Ojcze Święty,

Kościół w Polsce z wdzięcznością i radością wspomina wybór Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową w dniu 13 marca 2013 roku.

Polscy biskupi, zgromadzeni na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie wraz ze wszystkimi wiernymi pragną przekazać Tobie, Ojcze Święty, serdeczne pozdrowienia oraz wyrazy czci i szacunku.

Jesteśmy wdzięczni Opatrzności za minione lata pontyfikatu Waszej Świątobliwości, które nie tylko dla wiernych Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich, stają się szczególnym świadectwem o Bogu „małym, bliskim i konkretnym” – jak mówił Ojciec Święty do Polaków, zgromadzonych na Jasnej Górze, podczas Mszy Świętej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Świadectwem o Bogu, który nigdy nie przestaje podejmować trudów, by szukać i odnajdywać zagubionego człowieka. Przykład życia Waszej Świątobliwości oraz troskliwa, czuła i ojcowska obecność sprawiają, że świadectwo to staje się też konkretnym znakiem troski i obecności samego Boga.

Naszą jedność, bliskość i synowskie oddanie chcemy wyrazić podczas wspólnej Eucharystii w intencji Waszej Świątobliwości, której będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce J.E. Ks. abp Salvatore Pennacchio.

Prosimy Boga Wszechmogącego o potrzebne łaski dla owocnego wypełniania posługi Piotra naszych czasów oraz o opiekę Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła.

Niech Bóg podtrzymuje Waszą Świątobliwość Swoją mocą i obdarza siłą.

Biskupi obecni na 375. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

« 1 »

reklama

reklama

reklama