Pobiegną dla osób bez domu!

Rekordowa jak dotąd liczba – 93 sportowców – pobiegnie dla osób bezdomnych, dając tym samym znak, że wraz z końcem zimy wcale nie kończą się trudności osób bez domu.

Okazuje się, że czasem pomoc osobom bezdomnym można nieść biegając. O tym, od pięciu lat przekonuje się Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które i w tegorocznym 14. Półmaratonie Marzanny wystawi drużynę, biegnącą pod hasłem: „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Biegowa inicjatywa ma dwa główne cele: zwrócić uwagę kibiców, zawodników i przechodniów na problem jakim jest bezdomność oraz pokazać osobom bez domu, że pomimo końca zimy nadal dostrzegamy ich potrzeby i problemy z jakimi się borykają.

W tym roku do drużyny Dzieła Pomocy zgłosiła się rekordowa ilość 93 biegaczy – w poprzednich edycjach drużyna liczyła około 30 osób. Wśród biegaczy są zarówno ubiegłoroczni uczestnicy, jak i osoby, które z Dziełem pobiegną po raz pierwszy. – W wiadomościach od kandydatów czytaliśmy wiele miłych słów: że biegną już po raz kolejny, że świetna inicjatywa. Pytają też jak inaczej można pomóc Dziełu – mówi Ewa Korbut, koordynator akcji.

„Uważam, że zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób bezdomnych jest warty poparcia. Bezdomny to nie tylko leniwy brudny alkoholik, ale często zagubiony Człowiek, który nie ma pomysłu na swoje życie. Chętnie przyłączę się do akcji” – napisał w swoim zgłoszeniu do drużyny pan Zbigniew. W barwach Dzieła Pomocy pobiegną m.in. bracia kapucyni – brat Grzegorz, kapitan drużyny oraz brat Tomasz; ksiądz Piotr, rzecznik archidiecezji krakowskiej, co najmniej jedno małżeństwo oraz ekipy istniejących już klubów biegaczy: Parkrun Chrzanów i Klub Biegacza Fartlek.

Głównym wyróżnikiem Dziełowych biegaczy będą jednakowe koszulki z hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”, których wzór przygotowany został specjalnie na tę edycję biegu. Każdy z zawodników dostanie także upominek od osób bezdomnych – uczestnicy grupy wsparcia „Loretanin” od kilku tygodni przygotowują własnoręcznie robione medale.

Wszyscy biegacze mogą liczyć na doping kibiców Dzieła, którzy będą obecni na trasie biegu z transparentami (np. „Biegam po ulicy, śpię w domu – nie każdy ma tyle szczęścia”).

Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę – 19 marca.

***

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od 13 lat towarzyszy osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością. Pomaga doraźnie i specjalistycznie prowadząc m.in.: łaźnię, pralnię, garderobę, kuchnię, grupy wsparcia, Centrum Integracji Społecznej, świetlicę oraz wspierając prawnie, psychologicznie, socjalnie i zawodowo. Pod opieką kapucyńskiej organizacji znajduje się ponad 1,5 tysiąca osób bez domu.

Miejsce spotkania Dziełowej drużyny:
Wejście do Parku Jordana od strony Błoń - https://goo.gl/JmBSm9.

Godzina: 9:50
Kontakt: Ewa Korbut 508-834-147
Wydarzenie na FB: Drużyna Dzieła Pomocy na Półmaratonie Marzanny

Źródło: Justyna Nosek, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama