Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Pomaganie jest naprawdę proste! Wystarczy udostępnić zdjęcie swojej dłoni i dać szansę osobom z Zespołem Downa na samodzielne życie.

Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z Zespołem Downa. Rysując dziś tę linię na dłoni, można okazać tym osobom zrozumienie, ale także... pomóc im.

21 marca w Światowym Dniu Zespołu Downa Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" oraz Lifetime Polska zachęcają do włączenia się do akcji charytatywnej i zrobienia zdjęcia swojej przekreślonej flamastrem (może być i długopisem, bo liczy się gest) dłoni.

Za każde zdjęcie (własne i udostępnione publicznie - to jest ważne) oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku Lifetime Polska przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" na projekt „Mieszkanie chronione”. Jest to projekt pomagający usamodzielnić się osobom z Zespołem Downa. Bieżące informacje o akcji można śledzić na profilu Stowarzyszenie "Bardziej Kochani".

Akcja #LiniaProsta potrwa do końca marca 2017 roku.

Poza tym wesprzeć inicjatywę Światowego Dnia Zespołu Downa można również jeszcze na dwa inne sposoby: pierwszy z nich to ubrać dwie kolorowe skarpety na znak zrozumienia i wsparcia osób z Zespołem Downa (oraz ich rodzin), a drugi - to jeśli jest się osobą wierzącą - po prostu pomodlić się za nich, za ich rodziny, a także o dar tolerancji i akceptacji dla tych wszystkich, którzy ich odtrącają.

źródło o akcji z linią prostą: YouTube.com od Lifetime Polska  i fb Stowarzyszenia "Bardziej Kochani". Film o akcji można zobaczyć na kanale youtube.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama