Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia nagrały płytę

Piękna płyta - Dzienniczek św. Siostry Faustyny Kowalskiej w adaptacji radiowej - została w całości przygotowana przez Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Siostra Faustyna Kowalska, przygotowały przepiękne dzieło. Cała muzyka została stworzona przez Siostry  z klasztoru w Łagiewnikach. Ponadto Siostry mają tak ogromny talent od Pana Boga, że same wykonały muzykę, która została zarejestrowana w studiu nagrań.

Siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia napisała wstęp do płyty:

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny w adaptacji radiowej powstał na początku lat 90. XX wieku z myślą o emisji w katolickich rozgłośniach najważniejszych tekstów tego dzieła. W dawnym Radiu Mariackim w Krakowie nagrano 119 odcinków, 8-10-minutowych, które opowiadają historię życia Apostołki Bożego Miłosierdzia w układzie chronologicznym, by każdy słuchacz z łatwością mógł podążać za św. Faustyną i w jakiś sposób uczestniczyć w tym, czego jej było dane doświadczyć. Pominięto w tej adaptacji wiersze, teksty niektórych modlitw (np. nowenny, wezwania do Miłosierdzia Bożego) czy inne teksty, mniej znaczące dla życia, misji i jej duchowości. Adaptacja radiowa nie jest więc audiobookiem, pełnym tekstem „Dzienniczka”, lecz wyborem najbardziej istotnych jego tekstów w układzie chronologicznym.

Na prośbę słuchaczy po dwudziestu paru latach powrócono do tego nagrania, które w Studiu Katolik zostało przygotowane w odświeżonej wersji. Tylko brakujące lub technicznie zniszczone odcinki zostały nagrane powtórnie, a w spisie treści wszystkie oznaczone tytułami, co pozwala na szybką orientację w czasie i przestrzeni życia św. Faustyny. Poszczególne zeszyty i odcinki na początku i końcu zostały opatrzone muzyką, aby ułatwić ich słuchanie.

Autorka tej formy przekazu „Dzienniczka” ma świadomość jego niedoskonałości, zwłaszcza pod względem technicznym, ale ufa, że te mankamenty nie przeszkodzą w odbiorze i przyjmowaniu sercem bogactwa duchowego, które przekazała św. Siostra Faustyna".

Nasza fotogaleria przedstawia czas nagrań w Studio Katolik

Kilka informacji o mającej niedługo ukazać się płycie:

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny Kowalskiej w adaptacji radiowej - oprac. s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

Lektor: s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

Kompozytorzy utworów muzycznych: s. M. Eliana Chmielewska ZMBM, s. M. Emanuela Gemza ZMBM, s. Jana Maria Krnáčová ZMBM

Wykonanie:

Skrzypce: s. M. Eliana Chmielewska ZMBM

Gitara: s. M. Emanuela Gemza ZMBM

Flet i obój: s. Jana Maria Krnáčová ZMBM

Realizacja dźwięku: ks. Piotr Ryba SDS, Studio Katolik, www.studio.katolik.pl

Projekt okładki: Andrzej Oczkoś

źródło: Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, fotorelacja: s. Matylda Kamińska ZMBM

[polecamy: Faustyna2016]

« 1 »

reklama

reklama

reklama