Kard. Zenon Grocholewski i abp Wacław Depo laureatami nagrody FENIKS 2017

Podczas uroczystej inauguracji XXIII Targów Wydawców Katolickich, 30 marca, ogłoszono laureatów tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Wśród laureatów tegorocznych nagród FENIKS znaleźli się m.in. emerytowany prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej kard. Zenon Grocholewski i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Nagrody przyznane zostały w szesnastu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w warszawskiej katedrze św. Floriana i Michała Archanioła.

FENIKSA Głównego otrzymali prof. Stanisław Grygiel oraz Ludmiła Grygiel – małżeństwo zaprzyjaźnione niegdyś z Janem Pawłem II, których świadectwo życia jest dla młodych małżonków symbolem wierności i zawierzenia Bogu.

Złotego FENIKSA otrzymał historyk i teolog ks. dr Edward Staniek za osiągnięcia naukowe na niwie badań nad historią Kościoła.

Pośmiertnie Złotego FENIKSA przyznano ks. prof. Wincentemu Myszorowi, którego translatorska spuścizna obejmuje m.in. tłumaczenia w języku polskim czołowych publikacji gnostycznych, a także podręczników do nauki języka koptyjskiego.

Diamentowego FENIKSA, jako dowód uznania Kapituły dla posługi kapłańskiej i dorobku naukowego z zakresu prawa kanonicznego otrzymał kard. Zenon Grocholewski. Były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej przez kilkanaście lat swojej watykańskiej posługi zarządzał i wyznaczał najważniejsze kierunki w kształceniu nie tylko kadr Kościoła.

Laureatem FENIKSA Specjalnego jest z kolei metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Autor wielu książek o tematyce religijnej i społecznej jest przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Komisji Episkopatu Polski. Pełniąc tę funkcję, abp Depo zabiega, aby media katolickie nie uważały się za konkurencyjne wobec siebie, ale by były komplementarne. – Jego serdeczna i ojcowska postawa sprawia, że wydawcy katoliccy zawsze mogą liczyć na jego zrozumienie i wsparcie – czytamy w uzasadnieniu do nagrody.

Specjalną nagrodę otrzymał również właściciel wydawniczy Wydawnictwa „Biały Kruk” Leszek Sosnowski.


Pełna lista nagród i wyróżnień znajduje się na stronie episkopat.pl


Źródło: BE KEP/episkopat.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao