Gala rozdania nagród FENIKS 2017 i MAŁY FENIKS 2017 - transmisja

1 kwietnia o godz. 19:30 rozpocznie się Uroczysta Gala rozdania nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017 i MAŁY FENIKS 2017. Wydarzenie to transmitować będzie telewizja Salve TV.

W ramach trwających XXIII Targów Wydawców Katolickich, 1 kwietnia o godz. 19:30 na Uroczystej Gali rozdane zostaną nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017 i MAŁY FENIKS 2017.

Galę uświetni koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej pod dyr. Kazimierza Wiencka. Wydarzenie odbędzie się w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (Praga), ul. Floriańska 3.

Do obejrzenia transmisję z Gali zaprasza Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS została przyznana po raz pierwszy w 1999 roku. Rok później, w drugim roku istnienia nagrody, dla podkreślenia odradzania się literatury religijnej, przez wiele lat marginalizowanej, spychanej do kościelnego undergroundu lub wprost prześladowanej przez totalitarny system komunistyczny oraz z uwagi na budzenie się do życia wydawnictw katolickich, które wcześniej nie mogły normalnie funkcjonować z powodów wymienionych już wyżej, postanowiono, iż ta nagroda honorująca wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej będzie nosiła miano FENIKSA.

Autorką statuetki jest Anna Wolska, absolwentka Akademi SP w Warszawie. Poza działalnością artystyczną od wielu lat czynnie zajmuje się promocją sztuki (Rok Polski w Hiszpanii i Danii), aktualnie Kurator Galerii Obok ZPAF w Warszawie.

Źródło: Zofia Zdziech / Salve TV

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao