Słowo Ks. Abp. Henryka Hosera SAC z Medjugorie

Abp H. Hoser SAC: W Medjugorie panuje atmosfera modlitwy. Telewizja Salve TV zaprasza do wysłuchania rozmowy arcybiskupa z Rzecznikiem Kurii Warszawsko-Praskiej.

Zapraszamy do wysłuchania telefonicznej rozmowy Ks. Abp Henryka Hosera SAC z Medjugorie, podczas której Biskup Warszawsko-Praski dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi jego misji (rozmowa z 5 IV 2017 r.).

Rozmowę prowadzi Rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej - Mateusz Dzieduszycki.

Abp Hoser w swojej wypowiedzi stwierdził m.in., że ma poczucie spełnionej misji. Dotyczyła ona oceny sytuacji pastoralnej w Medjugorie. Celem misji w wyznaczonych przez Stolicę Apostolską zarysach, była więc ocena sposobu przyjęcia ogromnej ilości pielgrzymów i również wszystkich podejmowanych na miejscu sposobów ewangelizacji. Misja ta nie dotyczyła stwierdzenia autentyczności objawień.

Dokonujące się tutaj działania ewangelizacyjne obejmują trzy obszary: parafię w Medjugorie, przyjęcie pielgrzymów i podjęcie odpowiedzialności na ich potrzeby duchowe oraz wspólnoty i dzieła, które powstały wokół miejsca pielgrzymkowego. - powiedział dalej hierarcha.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Salve TV to telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Źródło: Zofia Zdziech , Salve TV

« 1 »

reklama

reklama

reklama