Salve TV: Czy młodzi „wstali z kanapy" po ŚDM w Krakowie?

Czy młodzi żyją tylko od Światowych Dni Młodzieży do Światowych Dni Młodzieży? Jaką rolę mają spełniać w Kościele? Na te pytania odpowiadały Katarzyna Kurek z Archidiecezji Warszawskiej i Barbara Daniewicz z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Gośćmi Tematu Dnia w Salve TV były Katarzyna Kurek z Archidiecezji Warszawskiej i Barbara Daniewicz z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, które w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiały się nad tym, czy młodzi „wstali z kanapy” po ŚDM w Krakowie.

- To wezwanie cały czas się wypełnia, ponieważ chodzi o działanie, do którego jesteśmy powołani i które chcemy robić. Panama już za dwa lata – mówiła Kasia Kurek – Wychodzimy do młodzieży, którą chcemy poruszyć, żeby i oni wstali z kanapy - dodawała.

- Każdy młody człowiek szuka wspólnoty, w której mógłby się zaangażować. Bardzo wiele w Polsce zmieniło wydarzenie Światowych Dni Młodzieży. Powstało wiele nowych wspólnot, które były ukierunkowane przede wszystkim na to, żeby przygotowywać się do ŚDM. Wiele osób zaangażowało się w samo wydarzenie, być może nie wiedząc jeszcze wtedy, że to będzie dłuższa przygoda związana z Kościołem i wiarą – stwierdziła Basia Daniewicz.

- Osobiście należę do Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Pojawiło się mnóstwo pomysłów, co możemy zrobić po ŚDM, m.in. pojawił się pomysł wyjazdu na misję do Etiopii – podkreślała Daniewicz.

W tym roku Światowe Dni Młodzieży przeżywamy w wymiarze diecezjalnym. Obchodzić je będziemy pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49)

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na dwudniowe obchody ŚDM do Katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Więcej szczegółów: diecezja.waw.pl

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Karolina Zaremba / Salve TV

www.salvetv.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama