Życie religijne nie polega na wymachiwaniu palmami

"Życie religijne nie polega na wymachiwaniu palmami, tylko na spełnianiu codziennych praktyk religijnych" – przypomniał ks. Eugeniusz Burzyk.

Ponad 1200 wiernych uczestniczyło w Niedzielę Palmową w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze we Mszy Świętej z poświęceniem palm. Liturgia rozpoczęła się przed kościołem, gdzie proboszcz parafii ks. Eugeniusz Burzyk pobłogosławił przyniesione gałązki palmowe. Następnie wyruszyła procesja wokół kościoła i rozpoczęła się Msza Święta, podczas której śpiewał młodzieżowy zespół muzyczny. 

Ks. Eugeniusz Burzyk, wyrażając zadowolenie z tak licznego uczestnictwa wiernych oraz uznanie dla przygotowanych przez nich pięknych gałązek palmowych, podkreślił, że „życie religijne nie polega na wymachiwaniu palmami, tylko na konsekwentnym spełnianiu codziennych praktyk religijnych”. Przypomniał, że palmy, które przynosimy do kościoła są nie tylko symbolem uwielbienia Boga, ale także naszej niewierności, niestałości i wewnętrznego rozdwojenia. Dzisiaj czcimy Jezusa, a już kilka chwil później, podobnie jak jerozolimski tłum, o Nim zapominamy, a w trudnych sytuacjach jesteśmy w stanie się Go wyprzeć. „W Wielkim Tygodniu dzieją się naprawdę wielkie rzeczy, w których powinniśmy tak samo licznie wziąć udział” – powiedział proboszcz. Zachęcił parafian do uczczenia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa w Wielki Czwartek, adoracji krzyża w Wielki Piątek oraz uczestnictwa w najważniejszej Mszy w roku – Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, która jest pamiątką przejścia Jezusa ze śmierci do Zmartwychwstania.


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama