"Pogotowie SMS" - 20 sióstr zakonnych modli się za kapłanów

"Pogotowie SMS" to kolejna po modlitwie za kapłanów przed Wielkim Czwartkiem akcja serwisu kaplani.com.pl. W samym serwisie nazywana jest "sekcją szybkiego reagowania". - Ta forma prośby o modlitwę jest przeznaczona jedynie dla kapłanów.

"Bracie Kapłanie, jeżeli jesteś w takiej sytuacji, że natychmiast jest Ci potrzebna modlitwa, skorzystaj z możliwości wysłania sms na numer: 694 215 898" - informują siostry zakonne, które po wysłaniu wiadomości tekstowej modlą się za konkretnego księdza w potrzebie.

Po wysłaniu na ten numer sms z prośbą o modlitwę, jedna z 20 sióstr zakonnych po otrzymaniu wiadomości w możliwie krótkim czasie podejmuje się modlitwy w danej intencji. Dodatkowo często ofiarując post, Mszę św, czy adorację w przesłanej im intencji.

"Sms-owe prośby to zwykle dramatyczne sytuacje, ciężki kaliber, bo wymagają doprawdy szybkiej modlitwy" - przyznaje s. Benedykta, jedna z modlących się sióstr zakonnych.

Siostry podzielone są na pięć czteroosobowych zespołów modlitewnych, ale w każdym momencie mogą dołączyć do nich inne zakonnice. Wystarczy skontaktować się z serwisem mailowo: kaplani@kaplani.com.pl

Czym jest dla posługa w "Pogotowiu SMS?" - Najprościej - najszybszą formą pomocy kapłanowi, to jest coś, co mogę zrobić zawsze, niezależnie od okoliczności, mojej pracy, itp. Nie muszę podejmować żadnych wielkich czynów. Te SMS-y zastają mnie w tak różnych sytuacjach, ale zawsze mogę od razu zwyczajnie się pomodlić. Ufam, że moja modlitwa może choć troszkę pomóc. Dostając sms czuję się w jakiś sposób odpowiedzialna za konkretnego człowieka. Z taką intencją włączyłam się w to dzieło - odpowiada s. Katarzyna, nazaretanka.

" Sms-owe prośby o modlitwę za kapłanów, które otrzymuję, to zwykle bardzo dramatyczne sytuacje kapłanów. Nazywam je ciężki kaliber :) , bo wymagają doprawdy szybkiej modlitwy i błagania Pana o pomoc. I często okupuję je wieloma przeciwnościami, atakami Złego, któremu widocznie przeszkadzam w jego niecnych zamiarach. Jednak prawie nigdy nie dowiaduję się czy moja modlitwa skutkuje, ale skoro dostaję takie cięgi, to pewnie choć trochę na coś się przydaje" - wyznaje z kolei s. Benedykta.

Kaplani.com.pl to witryna internetowa uruchomiona w Wielki Czwartek 2009 roku z inicjatywy duchownych archidiecezji gdańskiej. Stanowi forum wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów.

Na stronie publikowane są artykuły i felietony na temat różnych aspektów posługi kapłańskiej. Można na niej znaleźć także świadectwa osób świeckich i konsekrowanych mówiące o tym, co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Strona gromadzi ponadto m.in. blogi duchownych oraz dział informacji o rekolekcjach dla kapłanów.

kaplani.com.pl, lk / Gdynia

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama