Polski rząd przekaże 4 mln zł na odbudowę domów w Syrii

4 mln zł na odbudowę domów w syryjskim Aleppo – to kolejna inicjatywa polskiego rządu na rzecz ofiar wojny na Bliskim Wschodzie.

Jest to efekt dalszej współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

O rozpoczęciu kolejnego projektu pomocowego poinformowała dziś premier Beata Szydło. Przed miesiącem rząd wsparł odbudowę i wyposażenie szpitali w Syrii kwotą 1,5 mln złotych.

Tym razem pieniądze zostaną spożytkowane na odbudowę domów i mieszkań. W Aleppo istnieje już specjalna komisja, która wskazywać będzie konkretne domy, jakie należy wyremontować – poinformował dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

„Ci ludzie, zamiast mieszkać w garażach czy po kilka rodzin w wynajętych domach, a czynsze są bardzo wysokie, dzięki tej pomocy będą mogli wyremontować jeden pokój, wrócą do siebie i zamiast płacić czynsz, to kwoty te przeznaczą na remont kolejnego pomieszczenia; będą u siebie – podkreślił ks. Waldemar Cisło. – Mamy 680 takich wstępnie przebadanych mieszkań, które nadają się do remontu, które potrzebują tylko odmalowania, odświeżenia, niektóre wstawienia okien czy drzwi. W ten sposób zatrzymamy tam 680 rodzin, czyli ponad 3 tys. osób na miejscu, a jednocześnie damy im nadzieję”.

Ustalono, że maksymalna kwota przeznaczona na remont jednego mieszkania to 5 tys. dolarów.

R. Łączny, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama