Jesteście najbliżej Pana w Waszym cierpieniu - list do Aleppo

List do niepełnosprawnych w Aleppo napisały polskie Wspólnoty Ruchu "Wiara i Światło" z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Jesteście najbliżej Pana w Waszym cierpieniu - list do wspólnot Wiara i Światło w Aleppo

Polskie Wspólnoty ruchu Wiara i Światło napisały list do Wspólnoty niepełnosprawnych przy parafii Św. Franciszka w Aleppo. Jest on jest jedną z odpowiedzi polskich prowincji na wezwanie Ruchu MAITRI do pomocy niepełnosprawnym mieszkańcom miasta. List został napisany w Wielki Piątek przez panią Joannę Koczot - wice-koordynatorkę międzynarodową Ruchu Wiara i Światło.

Wszystko, cokolwiek piszemy, jest niczym wobec obawy przed jutrem, która Wam towarzyszy. W takiej sytuacji tylko wielka wiara pozwala przetrwać. Chcemy, abyście wiedzieli, że nie jest nam obojętne to, co dzieje się w Waszym kraju i co przeżywacie. Nosimy Was w sercu. Jesteście najbliżej Pana w Waszym cierpieniu. Trwajcie w nadziei. Jesteśmy z Wami. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach. Serdecznie Was pozdrawiamy, życzymy wytrwałości i dużo siły w trudach życia codziennego. - pisze  pani Joanna Koczot.

Konkretne wsparcie dla Aleppo

Polskie Wspólnoty założonego przez Jeana Vanier Ruchu podjęły konkretne wysiłki aby wesprzeć braci w okaleczonym wojną Aleppo. Czytamy w liście:

W ślad za modlitwą idą nasze konkretne czyny. Poprzez różne polskie organizacje wspieramy Was finansowo na miarę naszych możliwości. W ostatnim czasie wspólnoty Wiary i Światła w Polsce przesłały konkretnie dla niepełnosprawnych z Wiary i Światła w Aleppo pieniądze za pośrednictwem Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI oraz siostry Brygidy. Wspólnoty pomorskie 1100 zł, wspólnoty warszawskie 1600 zł, wspólnoty krakowskie 1500 zł, wspólnoty szczecińskie 750 zł, wspólnota Dominki Bis z Jaworzna 3200 zł. Niektóre osoby z naszych wspólnot pomagają finansowo za pośrednictwem innych organizacji przesyłając stałą kwotę w każdym miesiącu.

List został dostarczony przez Ruch MAITRI do parafii Św. Franciszka z Aleppo za pośrednictwem Siostry Brygidy Maniurki - opiekunki niepełnosprawnych ze wspólnoty Wiara i Światło. Jego autorka proponuje nawiązanie bezpośrednio kontaktu z tamtejszą wspólnotą drogą mejlową. Pełny tekst listu dostępny jest tutaj. Zespół Piosenki Naiwnej, składający się z niepełnosprawnych solistów nagrał teledysk z dedykacją dla poszkodowanych cywilów w Aleppo.

Tekst opracowany na podstawie artykułu: List do wspólnot Wiara i Światło w Aleppo - Nosimy Was w sercu zamieszczonego na stronie www.maitri.pl

W lutym 2017 Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI rozpoczął realizację dwóch projektów pomocy niepełnosprawnym z Aleppo. Wsparcie jest przeznaczone na rehabilitację, leczenie, zakup żywności, środków higieny i na inne podstawowe potrzeby. Pomoc przekazywana jest poprzez parafię Świętego Franciszka w Aleppo. Obecnie 58 rodzin osób niepełnosprawnych otrzymuje miesięczne zapomogi pieniężnej. Składka na jedną wspieraną osobę wynosi 33 euro miesięcznie (ok. 145 zł). Kolejnych 32 znanych z nazwiska i imienia młodych ludzi zostało objętych programem Adopcja Serca, który oznacza objęcie podopiecznego indywidualnym patronatem przez darczyńcę. Więcej o sytuacji rodzin w Aleppo można przeczytać w biuletynie informacyjnym Ruchu.


« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama