Ełk: peregrynacja relikwii świętego Brata Alberta i obrazu „Ecce Homo”

Zgromadzenie Sióstr Albertynek oraz polscy Rycerze Kolumba zorganizowali peregrynację relikwii świętego Brata Alberta i obrazu „Ecce Homo” w parafiach diecezji ełckiej, w których obecni są Rycerze Kolumba.

Akcja ma związek z trwającym w Kościele Rokiem św. Brata Alberta.

Tygodniową wędrówkę relikwii i obrazu rozpoczęła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msza św. w parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku.

Po liturgii wierni mogli ucałować relikwię świętego oraz obejrzeć przedstawienie na podstawie dramatu Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”, opowiadające o życiu i powołaniu Adama Chmielowskiego. Spektakl w całości przygotowali członkowie Rycerzy Kolumba oraz Odnowy w Duchu Świętym.

Peregrynacja obejmuje kilkudniowy program modlitewny oraz ogólnopolską akcję charytatywną, zbiórkę koców i pościeli dla noclegowni prowadzonych przez siostry albertynki. Wydarzenie to stanowi element obchodów Roku św. Brata Alberta i organizowane jest przez siostry albertynki oraz Rycerzy Kolumba.

Kulminację peregrynacji i towarzyszącej jej akcji stanowić będzie pielgrzymka Rycerzy Kolumba i ich rodzin do Częstochowy.

Rycerze Kolumba są katolicką, męską organizacją bratnią, która na całym świecie gromadzi 1,9 mln członków. W Polsce Rycerze obecni są od 10 lat i liczą 4,5 tys. braci, zgrupowanych w 92 radach na terenie 27 diecezji.

Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn, pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

ks.kz / Ełk

Źródło: KAI

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama