Z Jawiszowic na Jasną Górę w 27,5 godziny

122 km w 36 godzin zamierzają pokonać uczestnicy pielgrzymki „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”, której współorganizatorem jest parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze.

122 km w 36 godzin zamierzają pokonać uczestnicy pielgrzymki „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”, której współorganizatorem jest parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Czas samego marszu to 27,5 godziny. Trasa podzielona jest na 15 etapów, z których najdłuższy ma 12,5 km, najkrótszy 3,8 km; zakładana średnia prędkość to ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowana jest półgodzinna przerwa na regenerację, posiłek i zaopatrzenie medyczne.  

Zdaniem proboszcza parafii ks. Eugeniusza Burzyka, przykład wysiłku fizycznego i duchowego uczestników pielgrzymki powinien zainspirować do przemyślenia swojego życia również tych parafian, którzy nie wezmą w niej udziału.

Organizatorzy – grupa kilku osób, m.in. z parafii MB Bolesnej – zaangażowana jest w ten projekt od początku 2016 roku. Zeszłoroczna, pierwsza pielgrzymka zajęła im niespełna 25 godzin, stąd pomysł na nazwę projektu – JG24. Na pielgrzymkę zapraszają szczególnie tych, którzy w zabieganym świecie nie mają czasu na Boga i modlitwę. Mają nadzieję, że tych 36 godzin odmieni czyjeś życie, a ekstremalne okoliczności pozwolą zapomnieć o swojej codzienności; może wielu uczestnikom uda się prawdziwie spotkać Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Ma w tym pomóc również hasło tegorocznej pielgrzymki „Zgrzeszyłem zaniedbaniem”, będące swoistym rachunkiem sumienia – ile dobra udało mi się zaniedbać w ostatnim czasie.

Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki, a także zapisy są na stronie: www.facebook.com/events/623059257879665. Jeżeli ktoś nie korzysta z FB, to wszelkie informacje uzyska również po wysłaniu maila na adres: jg24@poczta.pl.

Pielgrzymka odbędzie się 16-17 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00 w naszym kościele. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne – 22 maja po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.30, w sali konferencyjnej na piętrze kościoła. To ostatni dzień zapisów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama