Nowy Targ: VI Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II

Już od sześciu lat z parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu rusza Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II, który rozpoczął się dzisiaj w Nowym Targu.

Rowerzyści wyruszyli z parafii, której patronuje papież Polak, kierując się do Ludźmierza, a następnie Czarnego Dunajca, by na zakończenie wrócić do stolicy Podhala.

Trasy nie są wymagające, więc jest to rajd rodzinny, w którym udział mogą wziąć również dzieci. Droga prowadzona jest głównie ścieżkami rowerowymi szlaku wokół Tatr. Jak podkreślają organizatorzy, nie jest to wyścig na czas, chodzi o miłe spędzenie wolnego dnia, wraz z aktywnością fizyczną.

Pierwszy przystanek rajdu przewidziano na lotnisku, będącym miejscem spotkania papieża Jana Pawła II z pielgrzymami w czerwcu w 1979 r. Odbyła się tam krótka modlitwa pod pomnikiem świętego, którą poprowadził diakon Marcin Napora z parafii papieskiej.

Na zakończenie wydarzenia, w ogrodach parafii św. Jana Pawła II zaplanowano poczęstunek dla wszystkich uczestników wyprawy.

Parafia św. Jana Pawła II była jedną z pierwszych w Polsce i na świecie, której po beatyfikacji zaczął patronować papież Polak. To prężnie działająca wspólnota, której proboszczem jest ks. Jan Karlak, pochodzący z Orawy. Na terenie wspólnoty działa świetlica dla dzieci, stacja całodziennej opieki "Totus Tuus" z grotą solną i zabiegami rehabilitacyjnymi.

jg / Nowy Targ

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama