Dzieci komunijne dzieciom misji - akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

Czas I Komunii św. to również okazja do zaangażowania misyjnego najmłodszych. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci jak co roku organizuje akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych.

W wybranym dniu w Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników w potrzebie i składają dla nich dobrowolną ofiarę - tłumaczy Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

W procesji z darami dzieci komunijne przynoszą owoce swoich wyrzeczeń, konkretny, materialny dar serca ofiarowany dla dzieci w krajach misyjnych. To znaczy, że wcześniej, w porozumieniu ze swoimi rodzicami dzieci podjęły decyzję, że albo część prezentów komunijnych w postaci pieniędzy chcą ofiarować dzieciom w krajach misyjnych, albo przygotowując się do pierwszej Komunii św. składały do skarbonki pieniądze ze swoich wyrzeczeń.

Dzięki ofiarom pierwszokomunijnym Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci każdego roku wspiera blisko trzy tysiące różnych projektów edukacyjnych, formacji chrześcijańskiej i ochrony życia dla dzieci poniżej 14 lat.

S. Tasiemski, KAI/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama