”Idźcie i głoście” – Dzieci komunijne dzieciom misji 2017

Kolejna szlachetna inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, która zachęca katolickie dzieci do modlitwy i solidarności z ich ubogimi rówieśnikami w krajach misyjnych.

Dzieci, które w kwietniu i maju przystępują do I Komunii Świętej, mogą pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych, dzieląc się z nimi częścią otrzymanych prezentów.

Misjonarze w białych szatach ze znakiem Eucharystycznym nie skończyli jeszcze 10 lat, a już dokonują wielkich dzieł odmieniając los dzieci na misjach. Posileni Eucharystycznym Chlebem podejmują konkretne działania, aby z głodnymi i spragnionymi rówieśnikami dzielić się Chrystusem i zaprosić ich do wspólnoty Kościoła.

W wybrany dzień w Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników w potrzebie i składają dla nich dobrowolną ofiarę, którą wcześniej, w porozumieniu z rodzicami, włożyły do specjalnej kopertki PDMD. Ofiary te, często z rysunkami, listami lub modlitwami, niosą do ołtarza w procesji z darami. Dzieci chętnie włączają się w tę inicjatywę PDMD. „W dniu I Komunii Świętej, ja i cała moja rodzina byliśmy przeszczęśliwi – relacjonuje Basia Jaworska z Lublina. – Przyjęłam do serca Pana Jezusa. Od cioci Kasi dostałam piękną książkę o mnie i mojej rodzinie. Pomyślałam wtedy, że nie wszystkie dzieci są tak szczęśliwe jak ja. A ponieważ już wcześniej odkładałam do skarbonki część swoich oszczędności, dlatego, gdy dowiedziałam się, że w Białym Tygodniu będziemy się modlić za dzieci na misjach, to z radością do tej modlitwy dołożyłam zawartość skarbonki”. Julek Cyran, kolega Basi z klasy, także cieszy się z udziału w misyjnym dziele. „Postanowiłem, że otrzymane pieniądze nie wydam na zabawki i słodkości, ale podaruję je dzieciom z innych kontynentów. W Białym Tygodniu zaniosłem je przed ołtarz w darach ofiarnych ”– mówi z dumą.

Dzięki ofiarom od dzieci komunijnych Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci każdego roku wspiera blisko trzy tysiące różnych projektów edukacyjnych, formacji chrześcijańskiej i ochrony życia dla dzieci poniżej 14. roku życia. Dzięki temu Dziełu w krajach misyjnych funkcjonuje ponad dwa tysiące ośrodków dla dzieci – szkoły, szpitale, sierocińce, domy opieki i stołówki.

W roku 2015 dzieci komunijne w Polsce ofiarowały 847 975,40 zł na fundusz solidarności PDMD. Z ich ofiar oraz z innych wyrzeczeń i akcji w ramach Dzieła (w tym również Kolędników Misyjnych) zrealizowano 58 projektów w 8 krajach.

Algieria – 3 projekty

Angola – 4 projekty

Etiopia – 3 projekty

Saint Vincent i Grenadyny – 9 projektów

Bangladesz – 6 projektów

Indie – 12 projektów

Liban – 10 projektów

Madagaskar – 11 projektów

 Wśród tych kilkudziesięciu projektów wsparcie od polskich dzieci komunijnych otrzymali ich rówieśnicy, a także młodsze dzieci w Sarba w Libanie, gdzie siostry misjonarki Najświętszego Sakramentu prowadzą ośrodki dla 100 dzieci. Wiele z nich to sieroty i uchodźcy, ofiary wojny i konfliktów. Dzięki tej pomocy siostry mogą zapewnić swoim wychowankom dom, wyżywienie i opiekę medyczną przez cały rok oraz towarzyszyć im w rozwoju ogólnoludzkim i chrześcijańskim.

PDMD


WIĘCEJ --> http://www.missio.org.pl/dzieciom-misji/

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama