Wadowice upamiętnią 100. rocznicę objawień fatimskich

W sobotę 13 maja minie 100 lat od pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. W wielu miejscach archidiecezji krakowskiej odbędą się uroczystości związane z tą rocznicą.

W wadowickiej parafii św. Piotra Apostoła uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 z procesją eucharystyczną przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. Koncelebrować ją będą księża z rocznika święceń 1977, obchodzący 40-lecie kapłaństwa.

Do tego rocznika należy ks. prałat Tadeusz Kasperek, proboszcz wadowickiej parafii. W świątyni żywy jest kult fatimskiej Pani. W 1991 r. św. Jan Paweł II, konsekrując ten kościół, poświęcił wykonaną z drzewa palisandrowego figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dokonał wtedy także aktu jej koronacji.

"Piękna figura była darem biskupa diecezji Leirii w Portugalii, do której należy Fatima" - przypomina ks. Artur Czepiel, wikariusz parafii Św. Piotra Apostoła.

Umieszczona w bocznym ołtarzu figura cieszy się niezwykłą czcią wiernych, którzy 13. dnia każdego miesiąca, od maja do października, biorą liczny udział w nabożeństwach fatimskich. Przez cały rok, w każdą środę o godz. 18.00 odbywa się również nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

Wadowicka parafia przechowuje także relikwie fatimskich dzieci: Franciszka i Hiacynty, których w najbliższą sobotę 13 maja ogłosi świętymi w czasie fatimskiego jubileuszu papież Franciszek. Wierni w kościele świętego Piotra będą łączyć się duchowo z uczestnikami papieskiej pielgrzymki. Duszpasterze oraz wierni parafii zapraszają serdecznie do udziału w jubileuszu.

ks. Artur Czepiel, lk / Wadowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama