Ryż na Madagaskar: zebraliśmy już ponad 50 tys. złotych!

W wyniku potężnego cyklonu, który nawiedził afrykańską wyspę w marcu tego roku spustoszone zostały ryżowiska, które umożliwiają przeżycie mieszkańcom Madagaskaru. Misjonarze oblaci oraz redakcja „Misyjnych Dróg” zbierają fundusze, aby pomóc Malgaszom.

Pieniądze uzbierane do tej pory w ramach akcji "Ryż na Madagaskar" oznaczają zakup koło 20 ton ryżu. 

Dotychczasowa zbiórka pieniężna obejmowała dwie drogi. Ofiary można było dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie misyjne.pl oraz za pomocą tradycyjnego przekazu bankowego. Najwięcej pieniędzy spłynęło tą drugą formą. Misjonarze oblaci dziękują, za okazaną pomoc i zachęcają do tego, by akcję kontynuować. Więcej funduszy, to jeszcze większy zastrzyk pomocowy dla lokalnej społeczności.

Pierwszy transport ryżu dotarł już na Madagaskar, do miejscowości Marolambo. Zebrana wówczas kwota pozwoliła na zakupienie kilku ton ryżu - do jedzenia i pod zasiew. Dotarły one na miejsce drogą lotniczą już 13 kwietnia br. Misjonarze potwierdzają, że ta pierwsza pomoc pomogła lokalnej społeczności zacząć układać sobie życie na nowo.

Przypomnijmy, że potężny cyklon zabił około 50 osób, a ponad 110 tysięcy musiało opuścić swoje domy. Konkretnej liczby osób, które pośrednio ucierpiało z wielu względów nie da się określić. Wyspa jednak w ponad 70 % utrzymuje się z rolnictwa. Zniszczone uprawy pozbawiły więc Malgaszy dorobku, na jaki pracowali przez cały rok.

- Ludzie chcą pomagać, świadczy o tym fakt, że w kilka tygodni udało nam się zebrać tak ogromną ilość pieniędzy. Jeśli ktoś daje jałmużnę, Bóg o tym nie zapomina – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

Do akcji dołączyć można w każdej chwili. Wystarczy wejść na stronę www.misyjne.pl/nasze-akcje, wybrać akcję „Ryż na Madagaskar” i wpłacić dowolną kwotę.

Kontakt pod adresem e-mail: redakcja@misyjnedrogi.pl; +48 511493653.

Pieniądze wpłacić można również tradycyjnym przekazem pocztowym, z dopiskiem „Ryż na Madagaskar”: 

Misyjne Drogi

Ul. Ostatnia 14

60-102 Poznań

Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198

zk/misyjne.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao