Informatyk z Poznania uruchomił sieć modlitwy o pokój na świecie

Piesza pielgrzymka z Polski do Jerozolimy w intencji pokoju i aplikacja mobilna all4peace, „w sieci modlitwy o pokój na świecie!”, to inicjatywa informatyka z Poznania wobec współczesnych zagrożeń i wojny.

„Jeśli nie zgadzasz się na zło, przemoc czy terroryzm, podejmowane w imię jakiejkolwiek ideologii czy religii, niezależnie czy jesteś żydem, chrześcijaninem czy muzułmaninem, zapraszamy Cię do modlitwy o pokój” – czytamy w aplikacji.

Jacek Jelonek, autor strony internetowej all4peace.net, 26 kwietnia z sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Otuszu na ziemi lubuskiej wyruszył w pieszą pielgrzymkę do Jerozolimy w intencji pokoju. Pielgrzym dotarł już w okolice Wiednia, następnie uda się przez Bałkany do Grecji, przepłynie statkiem do Efezu w Turcji i na Cypr, by w końcu dotrzeć do Ziemi Świętej.

„Zachęcam, by modląc się o pokój skorzystać z napisanej przez męża aplikacji” – mówi KAI Marta Jelonek. Pokazuje, że wśród osób, które aktualnie modlą się o pokój uruchamiając aplikację, oprócz takich miejsc jak Londyn czy San Francisco, jest wielu ludzi wzdłuż trasy pokonywanej przez męża.

Aplikacja ma charakter międzyreligijny, a uruchamiając ją, można wybrać, czy jest się chrześcijaninem, wyznawcą judaizmu czy islamu.

„Niech Boży pokój napełni Twoje serce i zacznie promieniować na Twoją rodzinę, kraj w którym żyjesz i cały świat” – czytamy w powitaniu strony internetowej all4peace.net.

Informatyk z Poznania jest doświadczonym pielgrzymem, w przeszłości dotarł już pieszo z Lourdes do Santiago de Compostela i na kanonizację Jana Pawła II z Częstochowy do Rzymu. W drodze do Jerozolimy codziennie pokonuje kilkadziesiąt kilometrów, a do pielgrzymki przygotowywał się w Wielkim Poście pielgrzymując do kościołów stacyjnych Poznania.

ms / Poznań

« 1 »

reklama

reklama

reklama