Objawienia fatimskie? "Bez nawrócenia czeka nas piekło"

Gościem Tematu Dnia był Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do tego, jakie dzisiaj mają znaczenie objawienia fatimskie.

- Hasło Fatima i objawienia fatimskie jest powszechnie znane, natomiast treść objawień nie do końca (...) Problemem jest co innego, że tych objawień nie bierzemy do siebie, że Matka Boża, tak jak we wszystkich objawieniach, wzywa każdego z nas do głębokiego nawrócenia – mówił Marcin Przeciszewski.

- Z tych objawień fatimskich płynie nieustanne wezwanie: „Nawracajcie się” i to jest szansa dla każdego z was i dla świata. Jeśli i albo – cały czas są te słowa w objawieniach. Jeśli się nie nawrócicie, nie powierzycie świata. To niestety od Was zależą losy świata. Albo pozytywna przyszłość świata,albo straszliwe klęski i to wciąż jest aktualne – dodawał.

- Jeżeli ludzie się nie nawrócą, to niestety czeka nas piekło. To jest ta wizja piekła, ale w perspektywie Bożego Miłosierdzia. To nie jest straszenie tych małych dzieci przez Maryję, ale pokazanie, że człowiek ma w swoich rękach swoją przyszłość, swoje zbawienie – podkreślał prezes KAI.

Zdaniem dziennikarza, „człowiek jest obdarzony przez Boga wolnością i z tej wolności może korzystać bardzo negatywnie i skazywać siebie i świat na potępienie”.

Gość Tematu Dnia odniósł się również do drugiej i trzeciej tajemnicy fatimskiej:

- Druga tajemnica fatimska mówi troszkę o przyszłości Europy. To są jedyne objawienia Maryjne, które rzeczywiście z taką dokładnością przepowiedziały historie XX wieku – zaznaczał Przeciszewski.

- Pierwszym papieżem, który zdecydował się ujawnić trzecią tajemnicę, bo znana już była od czasów Piusa XIII, był Jan Paweł II. Cała historia Jana Pawła II związana z Fatimą jest niesamowita – mówił.

Salve TV  telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama