15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny

Miłość w rodzinie warto okazywać każdego dnia, zarówno poprzez słowa, jak i działanie, a Międzynarodowy Dzień Rodziny ma nam jedynie o tym przypomnieć.

Międzynarodowy Dzień Rodziny został ustanowiony 20 września 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a jego celem ma być pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów, z jakimi zmaga się współczesna rodzina.

Wiele problemów bierze się po prostu z braku miłości- z braku dbania o nią w codziennym życiu. Głód miłości zaczyna być następnie wypełniany innymi sprawami, rzeczami, co może mieć różne konsekwencje.

Dzień ten ma również zwrócić uwagę świata, ludzi rządzących, na prawa i odpowiedzialność rodzin, a także na wielką wartość, jaką posiada ta najmniejsza komórka życia społecznego.

W Polsce trwa dziś szczególna akcja "Dwie Godziny dla Rodziny". Jest to społeczna akcja dla pracowników i pracodawców, o której możecie przeczytać na stronie mamrodzine.pl. Wiele firm skraca dziś pracownikom czas pracy o dwie godziny, aby mogli spędzić więcej chwil ze swoją rodziną. Dzisiaj zachęca się rodziny do wykorzystania tego czasu na wspólne gotowanie.

Definicja Międzynarodowego Dnia Rodziny

Akcja 2 Godziny dla Rodziny

« 1 »

reklama

reklama

reklama