Duszpasterze młodzieży z całej Polski spotkają się w Warszawie

Przygotowania do synodu biskupów, opracowanie programu duszpasterskiego dla młodzieży na lata 2017-2019 i aktualności związane z organizacją ŚDM Panama 2019 - to główne tematy spotkania diecezjalnych duszpasterzy młodzieży z całej Polski.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek w Warszawie. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, zaplanowanie długofalowych działań i podzielenie się ważnymi informacjami związanymi z przygotowaniem do wydarzeń Kościoła dedykowanych młodzieży.

Dlatego, jak zapowiada dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski, w agendzie spotkania figurują takie tematy, jak podsumowanie dotychczasowych przygotowań do przyszłorocznego synodu biskupów, przygotowanie programu duszpasterskiego dla młodzieży na najbliższe dwa lata oraz przekazanie najważniejszych informacji dotyczących stanu przygotowań do 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019, w tym także szczegółów logistycznych dot. m.in. podróży do Panamy i uruchomienia projektu Bilet dla Brata 2.0 ukierunkowanego na pomoc polskiej młodzieży chcącej wziąć udział w ŚDM.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą s. Nathali Becquart, odpowiadająca za duszpasterstwa młodzieży i powołań z ramienia Konferencji Episkopatu Francji oraz o. Wojciech Prus OP, kierujący przygotowaniami do największego spotkania młodzieży w Polsce - Lednica 2000. Podczas spotkania zostanie też zaprezentowane nowe logo Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, przygotowanego przez Karolinę Błażejczyk z Warszawy.

Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży poprzedzi sesja Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, którą poprowadzi jej przewodniczący bp Marek Solarczyk.

abd / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama