Archidiecezja krakowska otwiera profil na Flickrze

Na popularnym serwisie fotograficznym www.flickr.com powstało oficjalne konto archidiecezji krakowskiej, gromadzące fotorelacje z ważnych wydarzeń krakowskiego Kościoła.

Na nowo powstałym koncie archidiecezji w serwisie Flickr publikowane będą galerie zdjęć z najważniejszych wydarzeń odbywających się na terenie archidiecezji – wyjaśnia ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej. Oprócz możliwości publikacji fotografii, serwis daje także możliwość budowania społeczności online poprzez obserwowanie, komentowanie czy ocenianie zdjęć.

Archidiecezja krakowska jest obecna także w innych mediach społecznościowych. Od marca tego roku regularnie dostępne są relacje, zapowiedzi czy zaproszenia video z uroczystości i aktualnych wydarzeń na diecezjalnym kanale YouTube.

Od kwietnia 2016 roku, archidiecezja posiada także oficjalne konto na Twitterze, gdzie na bieżąco relacjonuje najważniejsze wydarzenia m.in. prowadząc transmisje online, czy informuje o ważnych dla archidiecezji inicjatywach.

Chcemy jako archidiecezja być coraz mocniej obecni w mediach społecznościowych przede wszystkim z myślą o młodych, dla których ten sposób komunikacji jest codziennością. – dodaje ks. Studnicki.

Oficjalne konta Archidiecezji Krakowskiej w mediach społecznościowych są dostępne pod poniższymi adresami:

Flickr: https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakowska

Twitter: https://twitter.com/ArchKrakowska

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCzzPqjb5brmGyU1sgsS0VWA/videos

zs / BPAK / episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama