Kraków: wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielne przedpołudnie z krakowskiego Placu Matejki wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Według wstępnych szacunków Policji na Placu Matejki zgromadziło się kilkaset osób i ciągle dołączają nowe.

Uczestnicy Marszu przeszli przez Rynek Główny, ulicę Franciszkańską i Straszewskiego, kierując się w stronę Parku Jordana. Tam na rodziny i dzieci czekają piknikowe atrakcje. Przewidziany został także koncert Dzieci z Brodą oraz występ szkockiej orkiestry Pipes & Drums.

– Patrząc na naszą historię, Polacy zawsze odwoływali się do trzech wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. One zawsze były fundamentem rodziny w Polsce. Mówiąc < >, nie mam na myśli tylko samego pojęcia, które ładnie brzmi. Mam na myśli szeroki aspekt patriotyczny, który zawsze był fundamentem kultury rodzinnej w Polsce - mówi Piotr Podlecki, organizator Marszu.

Uczestnicy Marszu niosą transparenty oraz banery o treściach prorodzinnych: „Rodzina Bogiem silna”, oraz skandują hasła podkreślające wartości pro-life: „Wybieram rodzinę, a nie nadgodzinę”, „Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina”, „In vitro to zło”, „stop aborcji”.

W Parku Jordana, gdzie znajduje się meta marszu, przygotowane zostały atrakcje dla dzieci i rodziców, bo - jak podkreślają organizatorzy - „marsz jest przede wszystkim świętem rodzin”.

kana / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama