Fatima a islam i zamachy

Grzegorz Górny: bp Sheen zwracał uwagę na to, że Niepokalana jest najczęściej przedstawiana jako niewiasta, która ma pod swoimi stopami księżyc; depcze księżyc, a księżyc to symbol islamu. Można powiedzieć, że jest w tym przesłaniu znak podporządkowania się islamu Maryi

Gościem Tematu Dnia był Grzegorz Górny, publicysta tygodnika „wSieci” i autor książki „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do tego, czy wydarzenia, które aktualnie terroryzują Europę były przepowiedziane przez Maryję w Fatimie.

- Przesłanie fatimskie, zwłaszcza III tajemnica ma taki wymiar apokaliptyczny. Opowiada o prześladowaniu Kościoła, o męczennikach, o morzu krwi przelanej w tych czasach, które nastają. Dzisiaj też to widzimy, zwłaszcza w krajach muzułmańskich – mówił Grzegorz Górny.

- Nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć, że wcześniej czy później w jakimś mieście w Europie Zachodniej do takiego zamachu dojdzie. Obawiam się, że będzie dochodzić, dlatego że tak wygląda dzisiaj sytuacja na naszym kontynencie. Niestety jest to nieuniknione – dodawał.

Jego zdaniem, „trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na trzecią tajemnicę fatimską”. Jak podkreślał, „jest tam wiele momentów, które się jeszcze nie spełniły”.

- Potencjał profetyczny polega na tym, że pewne wydarzenia mogą się jeszcze ziścić. Tym bardziej, że proroctwo ma charakter warunkowy – mówił dziennikarz.

- Nie można powiedzieć, że komunizm upadł, III tajemnica została ujawniona, więc już wszystko zostało definitywnie zakończone (…) Fatima jeszcze nie powiedziała swojego ostatniego słowa – zaznaczył.

Autor książki „Tajemnice Fatimy” podkreślił, że „Fatima to nazwa, która oznacza nawrócenie z islamu na chrześcijaństwo”.

- W tym kluczu odczytywał to biskup Fulton Sheen, który zwracał uwagę, że Matka Boża w Fatimie objawiła się jako Niepokalana. (…) Niepokalana jest najczęściej przedstawiana jako niewiasta, która ma pod swoimi stopami księżyc; depcze księżyc, a księżyc to symbol islamu. Można powiedzieć, że jest w tym przesłaniu znak podporządkowania się islamu Maryi – opowiadał Górny.

Pytany, jak wygląda największe przesłanie objawień fatimskich, mówił:

- Największe przesłanie Fatimy jest o mocy modlitwy, która jest w stanie skruszyć wielkie imperia. O tym mówi Matka Boża, że największą naszą bronią jest modlitwa, zwłaszcza różaniec, post, pokuta, nawrócenie serca, czyli taka broń duchowa – podsumował Grzegorz Górny.

Salve TV -  nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych - przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

« 1 »

reklama

reklama

reklama