Warszawa: Prezentacja książki „Sekretarz dwóch papieży”

W środę, 24 maja w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się prezentacja książki „Sekretarz dwóch papieży”, wywiadu-rzeki Krzysztofa Tadeja z abp. Mieczysławem Mokrzyckim.

Arcybiskup Mokrzycki opowiada m.in. o ostatnich chwilach życia św. Jana Pawła II, abdykacji Benedykta XVI, codzienności za murami Watykanu.

Książka jest opowieścią o życiu następców świętego Piotra widzianą oczami ich najbliższego współpracownika. Niegdyś osobisty sekretarz, dziś przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, opowiada o codzienności Jana Pawła II i Benedykta XVI – ich harmonogramie dnia, przyzwyczajeniach, rytuałach. To także osobista opowieść o ostatnich godzinach życia papieża Polaka.

Publikację zaprezentowano 24 maja w Domu Arcybiskupów Warszawskich. W spotkaniu wzięli udział: abp Mieczysław Mokrzycki, Krzysztof Tadej oraz przedstawiciele Wydawnictwa Literackiego.

Książka, która powstawała przez kilka lat w Watykanie, na Ukrainie i w Polsce, stanowi vademecum wiedzy o dwóch Namiestnikach Chrystusa oraz sytuacji katolików na Ukrainie. Całość dopełnia galeria unikalnych zdjęć z prywatnego archiwum abpa Mokrzyckiego, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne.

WL/BP KEP /episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama