Projekt „Mama nie jest sama”. Już jest: Telefon dla mamy!

W Dzień Matki nie wolno nam zapomnieć o mamach, które oczekując narodzin dziecka przeżywają trudności. Z myślą o nich Fundacja Rzecznik Praw Rodziców uruchomiła "Telefon dla mamy" oraz stronę mamaniejestsama.pl.

Bywa, że początek macierzyństwa jest trudnym doświadczeniem dla kobiety. Wokół nas jest mnóstwo kobiet z bolesną historią macierzyństwa. W 2014 r. GUS odnotował aż ok. 40 tys. poronień. Są wśród nas również te matki, które usłyszały od lekarza prowadzącego ciążę: „Dziecko jest bardzo chore, jego szanse na przeżycie są niewielkie”. A co z tymi mamami, które zawiedli najbliżsi i nie mają gdzie się podziać lub borykają się z problemami ekonomicznymi? Co z kolei z nastoletnimi mamami?

Z inicjatywy Fundacji Rzecznik Praw Rodziców powstał projekt, skierowany do mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej „Mama nie jest sama”, bo jak mówią, żadna kobieta oczekująca narodzin dziecka, nie powinna mieć poczucia osamotnienia.

Projekt „Mama nie jest sama” składa się z dwóch elementów:

Strona internetowa www.MamaNieJestSama.pl zawierająca bazy danych ośrodków pomocowych i innych bezpośrednich form wsparcia, np. Domów Samotnej Matki, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Hospicjów Perinatalnych, psychologów i terapeutów. Na stronie można znaleźć również wiele porad prawnych i informacji o świadczeniach.

Telefon dla Mamy – linia wsparcia dla kobiet w okresie okołoporodowym (wsparcie informacyjne, psychologiczne, porady prawne).

Telefon 662 656 380, czynny w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00 – 18.00.


Źródło: Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

« 1 »

reklama

reklama