Brygida Grysiak laureatką Nagrody Dziennikarskiej "Ślad"

Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24 została tegoroczną laureatką Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka.

Nagrodę – statuetkę autorstwa Gustawa Zemły i 10 tys. zł – odebrała podczas gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Nagroda ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!".

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Przyznaje ją Kapituła uformowana po śmierci bp. Jana Chrapka w 2001 roku przez grono wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Kapitule przewodniczy obecnie Ewa K. Czaczkowska, pierwsza laureatka tej Nagrody.

Brygida Grysiak została nominowana za profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski trudny do zachowania w mediach komercyjnych i za odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach, w twórczości pisarskiej i w przestrzeni społecznej.

Laureatka jest reporterką TVN 24, autorką wielu materiałów m.in. o tematyce religijnej a także wywiadu-rzeki z sekretarzem Jana Pawła II ks. Mieczysławem Mokrzyckim pt. "Najbardziej lubił wtorki". Przeprowadziła też m.in. telewizyjny wywiad z jałmużnikiem papieskim abp Konradem Krajewskim.

Do tegorocznej Nagrody "Ślad" nominowane były także publicystka dr Milena Kindziuk i Anna Sosnowska, redaktor naczelna polskiej edycji portalu Aleteia.

Po raz pierwszy w historii nagrody, w trójce nominowanych znalazły się wyłącznie kobiety.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

tk / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama