Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Przed nami 21. finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbywa się dziś i jutro (5-6 czerwca) w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach spotka się 130 finalistów przedstawicieli wszystkich diecezji wyłonionych z prawie 30 000 wszystkich uczestników.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożą się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpią wszyscy finaliści, oraz część ustna, zaplanowana na drugi dzień pobytu w Niepokalanowie. Do drugiego etapu może awansować 7 uczestników, którym najlepiej powiedzie się w teście. Spośród nich komisja konkursowa na podstawie losowanych zestawów pytań wyłoni troje zwycięzców tegorocznego konkursu.

W drugim dniu pobytu od rana uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, a o godz. 11.00 wezmą udział w Eucharystii, którą w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask będzie sprawował o. Wiesław Pyzio, prowincjał Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie, oraz kapłani związani z konkursem biblijnym.

Po Mszy św. w auli św. Bonawentury nastąpi odczytanie protokołu części pisemnej konkursu i siedmioro wyłonionych na jej podstawie uczestników przystąpi do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium. Zakres pytań finałowych obejmie Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia bez egzaminów wstępnych studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia i matematyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na zagraniczne pielgrzymki, m.in. do Ziemi Świętej i Rzymu. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa INCO S.A. i Biuro Podróży TRYNITY.pl

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie Bożego Słowa oraz wysłuchają koncertu Małgorzaty Hutek. Artystka znana w ostatnim czasie z udziału w superprodukcji BIBLIA AUDIO Krzysztofa Czeczota zaprezentuje autorski program Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao