Kraków: modlitewne "Jerycho" rusza już 8 czerwca

Już w czwartek 8 czerwca, po raz piąty w Krakowie, rozpocznie się inicjatywa modlitewna pod nazwą "Jerycho". W tym roku wydarzenie wiąże się ze świętowaniem 50 lat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele.

"Chcemy się modlić o odnowienie i pomnożenie darów Ducha Świętego w Kościele Krakowskim, o umocnienie jego jedności i gorliwości misyjnej" - zaprosił w specjalnym liście wiernych do udziału w 6-dniowej modlitwie bp Grzegorz Ryś.

W wydarzeniu mogą wziąć udział parafie, seminaria, zgromadzenia, wspólnoty, stowarzyszenia bądź ruchy kościelne.

"Widzimy, że każde nasze działanie w Kościele zależy nieodzownie od Ducha Świętego. Dlatego też wspólnie, na modlitwie - w ciszy, ale i w radosnym śpiewie - chcemy przez najbliższe dni modlić się z różnymi grupami religijnymi o Jego dalsze prowadzenie w naszej archidiecezji. Modlitwa to nasz najlepszy oręż" - powiedział Andrzej Lewek, lider krakowskiej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa oraz odpowiedzialny za diakonię informacji i mediów w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji.

Modlitwa rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 18:00 w kościele Matki Bożej od Wykupu Niewolników (ul. św. Jana 7). Następnie co 4 godziny będą zmieniać się wspólnoty animujące czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

W organizację wydarzenia włączyły się już różne grupy m.in. wspólnota "Nowe Jeruzalem", Ruch " Światło-Życie", wspólnota "Przemienienie", wspólnota "Metanoia", Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie", Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Klika” czy wspólnota "namARKA".

"Jerycho” w Krakowie zakończy się 14 czerwca o godz. 19:00 na Rynku Głównym - odbędzie się tam wtedy koncert i modlitwa uwielbienia pod hasłem "W Jednym Duchu - Jedno Ciało". Całemu spotkaniu będzie przewodniczył bp Grzegorz Ryś, a koncert poprowadzi Anna Madej z zespołem Play&Pray.

Modlitewne "Jerycho", organizowane przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, nawiązuje do biblijnego zdobycia miasta Jerycha przez Izrael. Najczęściej odbywa się ono w powiązaniu z wielkimi wydarzeniami ewangelizacyjnymi w Krakowie, np. "Jestem w Hucie". Inicjatywę zakończy wspólnotowa modlitwa uwielbienia na krakowskim rynku.

luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama