Dzisiaj święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w Polsce święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Biskupi polscy, zgromadzeni na 360. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w dniu 26 listopada 2012 r., podjęli decyzję, aby wprowadzić na terenie Polski święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W następstwie tej decyzji, w dniu 13 lutego 2013 roku. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w Polsce nowe święto oraz zatwierdziła jego coroczne obchody na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Jak napisał w początkowym komunikacie w związku z wprowadzeniem do kalendarza liturgicznego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana abp Wojciech Polak, biskupi podkreślają, że święto zostało wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI i jest dla Kościoła w Polsce niejako jego testamentem duchowym. Wyrażają pragnienie, aby przyczyniało się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa.

Dzisiaj, gdy już po raz kolejny obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana na terenie Polski, warto szczególnie pamiętać o modlitwie w intencji kapłanów oraz w intencji nowych, świętych i licznych powołań do służby kapłańskiej.

źródło: episkopat.pl
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao