Uroczystość Bożego Ciała w Polskich Kontyngentach Wojskowych

Wczorajszą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywali także żołnierze polskich kontyngentów wojskowych w Afganistanie i Kosowie.

Żołnierze pełniący służbę w ramach VI zmiany PKW Afganistan Resolute Support Mission uczestniczyli w procesji Bożego Ciała w Afganistanie. Procesja została poprzedzona Mszą świętą w kaplicy na terenie bazy w Bagram, którą celebrował kapelan VI zmiany ks. por. Krzysztof Ziobro wraz z kapelanem armii amerykańskiej polskiego pochodzenia ks. ppłk. Rajmundem Kopcem.

– Życzę wam i również sobie, aby Najświętszy Sakrament dodawał nam sił w wykonywaniu obowiązków na terenie działania polskich żołnierzy w Afganistanie – życzył żołnierzom kapelan.

Mimo, że uroczystość była normalnym dniem służby dla polskich żołnierzy to Msza św. zgromadziła wielu żołnierzy i pracowników wojska, którzy włączyli się w przygotowanie 4 ołtarzy. Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych oraz poświęceniem i wręczeniem dewocjonaliów i żołnierskich powierników.

Uroczystą Mszę św. odprawiono także w Kosowie. W bazie Novo Selo, przed kaplicą św. Krzysztofa żołnierze uczestniczyli we Mszy św. i procesji, która wyruszyła do czterech ołtarzy. Wzięli w niej udział żołnierze XXXVI zmiany PKW KFOR, policjanci pełniący służbę w ramach EUFOR oraz dowództwo KFOR.

Mszę św. sprawował ks. por. Sławomir Bylina, który w homilii podkreślił rolę obecności Chrystusa w codziennym życiu. – Za chwilę będziemy świadkami kolejnego cudu, którego może doświadczyć każdy z nas wpatrując się w Jezusa Chrystusa obecnego w postaci Eucharystii – mówił kapelan.

Po Mszy św. wierni wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez polskich żołnierzy. Każdy z nich został zbudowany przez inną grupę żołnierzy: Żandarmerii Wojskowej z Policją, Sekcji Medycznej, Kompanii Manewrowej oraz NSE. Jak podkreślają wojskowi dodatkową motywacją dla budowniczych dekoracji była rywalizacja w konkursie na najpiękniejszy wystrój ołtarza. Wygrał ołtarz wybudowany przez Kompanię Manewrową.

ordynariat.pl, kos / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama