Kraków: UPJPII będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II będzie współpracował medialnie z diecezją tarnowską. List intencyjny w tej sprawie podpisano 20 czerwca w Tarnowie.

„Współpraca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie z Diecezją Tarnowską nie jest czymś nowym. Wspólne doświadczenia zdobywano już m.in. w czasie przygotowań do obsługi Światowych Dni Młodzieży. Teraz jednak chęć współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć medialnych organizowanych przez instytucje i organizacje Diecezji Tarnowskiej z wykorzystaniem potencjału wiedzy, doświadczenia, kompetencji i infrastruktury medialnej UPJPII została usankcjonowana podpisaniem listu intencyjnego” - mówi Marta Mastyło, rzeczniczka UPJPII.

Podpisany w Tarnowie list zakłada m.in. utworzenie multimedialnego portalu informacyjnego kierowanego do młodych ludzi, ale także realizację wielu innych projektów medialnych oraz szkoleń dla studentów.

„Duszpasterstwo i ewangelizacja muszą uwzględniać również wymiar komunikowania się poprzez nowe media. Mamy już sygnały dotyczące audycji w zakresie duszpasterstwa rodzin oraz projekt w zakresie zaangażowania multimedialnego młodzieży” - mówi ks. dr hab. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, jeden z sygnatariuszy listu, który podpisali także biskup tarnowski Andrzej Jeż, kanclerz tarnowskiej kurii ks. dr. hab. Robert Kantor oraz ks. prof. dr. hab. Wojciech Zyzak, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, prężnie działający na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII posiada Akademickie Centrum Medialne dysponujące najnowocześniejszym studiem telewizyjnym oraz specjalistycznym sprzętem do realizacji programów telewizyjnych i radiowych.

„To, jak i nowoczesne metody nauczania sprawiły, że studentom WNS UPJPII udało się podbić także ogólnopolski rynek mediów współpracując z TVP przy okazji emitowanego w ostatnich miesiącach w I Programie Telewizji Polskiej cyklu „Wielkie nieba” - informuje Marta Mastyło.

Rzeczniczka UPJPII dodaje, że oczkiem w głowie IDiKS jest także Radio Bonus, co sprawia, że obsługa medialna wydarzeń uniwersyteckich, czy innych zasługujących na uwagę, tak pod względem telewizyjnym, jak i radiowym jest zawsze zapewniona.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie podpisał umowy o współpracę także z TVP3 w Krakowie i firmą TBC Project. „Te, jak i nowo podpisana umowa budują dodatkową przestrzeń dla zdobywania nowych kompetencji wśród studentów UPJPII i znacząco rozszerzają pole i możliwości ich działania na wielu płaszczyznach: duchowej, naukowej i medialnej” - mówi Marta Mastyło.

pra / Kraków, Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama