Cuda Jezusa na stadionie. Bóg będzie czynić większe rzeczy!

Gościem Tematu Dnia była Magdalena Plucner, wspólorganizatorka rekolekcji „Jezus na Stadionie”, która w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniosła się do tego, jak słuchać Boga, czym jest uwielbienie i ile kosztują rekolekcje na stadionie.

- To są olbrzymie koszty, związane nie tylko z wynajęciem stadionu, ale wynajęciem innych rzeczy takich jak scena, akustyk. (…) Trzeba sprzedać pełen stadion biletów, by to się zwróciło. Jeszcze się to nie udało, ale wierzymy, że Bóg ma jeszcze dwa dni. Historie biblijne mówią wiele razy, że Bóg działa na ostatnią chwilę - stwierdziła Magdalena Plucner.

Pytana, czy da się zarobić na takich rekolekcjach, mówiła:

- To pytanie jest bardzo popularne, kiedy organizuje się duże eventy. Nie robimy tego dlatego, że chcemy zarobić. (…) Przez cztery lata nie było zysku, było praktycznie na zero – podkreślała.

To, co robimy nie warunkujemy żadnymi pieniędzmi – dodawała.

Gość Tematu Dnia odniosła się do postaci ojca Bashobory.

- Nie skupiamy się wokół ojca. (…) Ojciec był sensacją (…) Mówiły o tym wszystkie media. Mieliśmy takie między sobą słowa, że „nawet usta Twoich nieprzyjaciół oddają Ci chwałę Panie”, ponieważ media rozdmuchiwały sytuację, że przyjedzie szaman, cudotwórca, nawiedzony ksiądz, który się modli i ludzie odzyskują zdrowie, nawet był taki program, czy jest możliwe wskrzeszanie. Wypowiadał się pan Godson, protestant, Afrykańczyk, który mówił, że nie znamy Biblii, bo Jezus mówił, że będzie czynić większe rzeczy – opowiadała.

- Istotą jest Jezus Chrystus i Jego chcemy stawiać w centrum – zaznaczyła.

Magdalena Plucner tłumaczyła również na czym polega uwielbienie.

- Wychodzę z uwielbienia i jestem w uwielbieniu. Nie wychodzę z uwielbienia, czy jadę w tramwaju, czy myję zęby. Uwielbienie to jest styl życia - mówiła.

- Ja chcę żyć w uwielbieniu Boga. Chcę, żeby On był tak mocno obecny w moim życiu, świadomie, przez decyzję, nie przez emocje, uczucia. Niech wszystko co przeżywam, oddaje Ci Panie całkowitą chwałę – podsumowała.

źródło: Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao