4247 rodzin objętych pomocą w ramach projektu "Rodzina Rodzinie"

Ponad 13 tys. darczyńców wspiera syryjskie rodziny w ramach projektu "Rodzina Rodzinie" - wynika z czerwcowych statystyk Caritas Polska. Wsparciem objętych jest już 4 247 rodzin w Syrii, a zadeklarowana do końca 2017 r. wartość programu wynosi blisko 21 mln zł.

Według czerwcowych statystyk, projekt Caritas Polska "Rodzina Rodzinie" obejmuje opieką 4247 rodzin w Syrii, którym pomoc zadeklarowało już 13 191 darczyńców. Zgodnie z danymi z dn. 28 czerwca br, kwota przekazana dotąd do beneficjentów, to 5 668 260,38 zł, a wartość całego programu - zgodnie z deklaracjami darczyńców do kończ 2017 r. - wynosi 20 795 032,44 zł.

Wśród beneficjentów znajdują się nie tylko rodziny i osoby prywatne, ale też m.in. biskupi, księża, zgromadzenia zakonne, szkoły, fundacje i firmy. Pomoc napływa także od darczyńców z Niemiec, Holandii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady oraz Francji.

Stworzony przez Caritas Polska projekt "Rodzina Rodzinie" służy niesieniu pomocy rodzinom pozostającym w Syrii. Można się w niego włączyć poprzez jednorazową wpłatę, deklarację częściowej pomocy rodzinie przez 6 miesięcy lub przyjęcie tzw. patronatu nad konkretną rodziną i zatroszczenie się o jej potrzeby przez pół roku. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie: rodzinarodzinie.caritas.pl

abd / Caritas Polska / Warszawa

rodzinarodzinie.caritas.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao