“Fight for faith - walka o wiarę” - inicjatywa KSM archidiecezji częstochowskiej

“Fight for faith - walka o wiarę” - to nowa inicjatywa ewangelizacyjna KSM Archidiecezji Częstochowskiej. Polega ona na codziennej modlitwie jedną częścią różańca świętego, w intencji ludzi wątpiących w wierze bądź niewierzących.

„Tyle razy stajesz przed pytaniem – Czy jest Bóg? Próbujesz uciekać, odganiasz myśli. Ostatecznie jednak musisz udzielić odpowiedzi – Albo w Niego wierzysz albo nie. Wokół nas tylu ludzi toczy tę walkę. Wielu ją przegrywa i wątpi. Chcemy modlić się codziennie jedną częścią różańca św. za ludzi wątpiących w wierze i niewierzących” – czytamy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży archidiecezji częstochowskiej.

Akcja, która rozpoczęła się 23 czerwca, potrwa do 31 sierpnia.

Osoba zainteresowana wzięciem udziału w akcji określa czas trwania swojej walki o wiarę. Najkrótsza modlitwa może trwać tydzień. Po zapisaniu się otrzymuje się voucher z imieniem i nazwiskiem; terminem, na który walka zostaje podjęta; jest się również włączonym do zamkniętej grupy na Facebooku.

„Można także zaproponować osoby, za które chce się modlić, czy podać samego siebie. Wystarczy tylko imię i miejscowość” – podkreśla ks. Andrzej Witek, diecezjalny asystent KSM archidiecezji częstochowskiej.

Więcej informacji na stronie www.ksm-czestochowa.pl/fight-for-faith-walka-o-wiare

ks.mf / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama