Wadowice: siostry z Chin zwiedziły Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

Przebywające w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia SINICUM siostry zakonne z Chin odwiedziły w Wadowicach Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Chińskie zakonnice nie ukrywały wzruszenia i radości, gdy przechodziły przez kolejne strefy ekspozycji w papieskim muzeum.

Siostry z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o najmłodszych latach życia Karola Wojtyły, jego rodzinie, a zwłaszcza o historii jego powołania. Ogromnym entuzjazmem zareagowały na słowa Ojca Świętego z inauguracji pontyfikatu: "Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!", które są zapisane w języku chińskim na kopii Drzwi Świętych z Bazyliki św. Piotra w Rzymie. 

Siostry z podziwem wyrażały się o nowoczesnym muzeum. Zwracały uwagę nie tylko na tradycyjne eksponaty, ale zatrzymywały się przy każdym multimedium tworzącym wystawę - słuchały fragmentów przemówień Ojca Świętego, oglądały zdjęcia archiwalne z czasu młodości polskiego papieża i fotografie z okresu pontyfikatu, fragmenty filmów z wypraw papieża w góry. Na pożegnanie zaśpiewały po chińsku „Barkę” i wpisały się do księgi pamiątkowej.

Grupa 20 sióstr zakonnych z Chin przebywa w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia SINICUM, które skupia biskupów, kapłanów, siostry zakonne oraz ludzi świeckich, którzy swą troską otaczają sprawy Kościoła w Chinach. Kontakty z Kościołem w Chinach mobilizują do angażowania się w pomoc ewangelizacyjną tego wielkiego narodu, który po trudnych doświadczeniach rewolucji kulturowej w różny sposób odczuwa pragnienie Boga.

Siostry odwiedzają polskie wspólnoty zakonne i pielgrzymują do sanktuariów. W planach mają jeszcze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie odbiorą relikwie św. s. Faustyny dla Szanghaju i dla Handan. W Krakowie odwiedzą również Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo. Potem udadzą się do Warszawy. Pobyt chińskich zakonnic w Polsce zakończy się 14 lipca.

Dotychczas odbyły się dwa seminaria dla sióstr z Chin: w 2013 i 2014 roku.

md / Wadowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama