Kraków: Modlitwa o pokój i zbiórka na Aleppo

We wtorek 11 lipca, na bulwarach wiślanych w okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu, odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne "Chrystus na barce". Jego celem jest wezwanie do modlitwy o pokój w intencji Europy.

Od godz. 19.00 do 22.00 na barce „Nimfa”, zacumowanej przy bulwarach wiślanych pod Wawelem, i na brzegu Wisły krakowianie będą modlić się o pokój dla Europy targanej zamachami terrorystycznymi.

W tym czasie wolontariusze będą kwestować na Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla szpitala św. Ludwika w tym syryjskim mieście.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, franciszkanie przekażą obrazki z relikwiami Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy nie ulękli się terrorystów i pozostali do końca z Indianami, którym posługiwali w Peru. Wtedy też będzie można przystąpić do krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem, której patronują wyniesieni na ołtarze zakonnicy.

Inicjatywa organizowana przez wspólnotę „Chrystus w Starym Mieście” rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa z udziałem franciszkanów z Polski i Ameryki Łacińskiej.

Bezpośrednio po Eucharystii przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koncertem uwielbieniowym prowadzonym przez zespół Jaspis.

Na barce będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Quo vadis, Europo?”, prezentującą zdjęcia z zamachów terrorystycznych, oraz wystawę „Aleppo dzisiaj”.

Plan wydarzenia:

od 10:00 - wystawa "Quo vadis, Europo?", której celem będzie zwrócenie uwagi na obecną sytuację w Europie

18:00 wyjście ewangelizatorów na bulwary wiślane

19:00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa

20:30-22:00 - Uwielbienie

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski.

Źródło: jms/episkopat.pl, franciszkanie.pl

Zdjęcie: Wzgórze Wawelskie - widok od strony bulwarów wiślanych autor: Tomasz Chorwat, licencja: CC BY-SA 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama