Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

W Polańczyku rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów - tygodniowa akcja ewangelizacyjna organizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej.

Przez najbliższe dni świeccy wierni z całej Polski będą głosić Ewangelię na bieszczadzkich ulicach i szlakach.

„Ewangelizacja Bieszczadów to czas wiosny Kościoła. Podczas niej doświadczamy tego, o czym Jezus mówi w Ewangelii: 'Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu'” – mówi ks. Łukasz Nycz – koordynator projektu.

Ewangelizatorzy będą dzielić się swoją wiarą m. in. na zaporze solińskiej. Organizatorzy przygotowali pantomimy, scenki, pomniki ewangelizacyjne i krótkie uliczne przedstawienia. To wszystko ma zwrócić uwagę i sprowokować turystów do rozmowy na temat wiary.

„Chcemy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ewangelizacja Bieszczadów to czas kiedy wychodzimy w imię Jezusa, aby mówić wszystkim, że ich kocha. Kiedy idziemy z orędziem Ewangelii na plaże Jeziora Solińskiego czy bieszczadzkie szlaki chcemy pokazywać ludziom, że także tam jest z nimi Pan Bóg” – powiedział ks. Mariusz Ryba – moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji archidiecezji przemyskiej i organizator inicjatywy.

Co wieczór będą odbywać się również wieczorne spotkania m.in. z aktorką Patrycją Hurlak, projekcją filmu „Zerwany kłos”, inscenizacją drogi krzyżowej ulicami Polańczyka oraz wieczorem chwały nad Jeziorem Solińskim.

Ewangelizacja zakończy się w przyszłą niedzielę Eucharystią sprawowaną przez abp. Adama Szala – metropolitę przemyskiego, który patronuje akcji.

Ewangelizatorzy co roku gromadzą się przy sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, gdzie odbywa się Eucharystia z kazaniem kerygmatycznym, obrazem do Ewangelii, adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów to akcja, która ma już kilkunastoletnią tradycję. W latach 90. ks. Janusz Marszałek z młodymi ze wspólnoty ewangelizacyjnej Adonai, przemierzali bieszczadzkie szlaki i tam rozmawiali o Chrystusie z napotkanymi ludźmi. Z czasem, akcja nabrała tempa i rozszerzyła się także na okolice jeziora Solińskiego. W ewangelizację włączają się ludzie świeccy z całej Polski, reprezentujący różne wspólnoty żywego Kościoła.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Katolicka Agencja Informacyjna.

ar, mf / Solina

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama